Läge. Hotel L'Espoir ligger i stadsdelen Monterosa i Ayas, nära Champoluc gondol och Crest-Alpe Ostafa III gondollift. Andra platser av intresse i området inkluderar Frachey-Alpe Ciarcerio Funicular och Buisson Chamois linbana.
Hotellegenskaper. Här hittar du fritidsanläggningar som fitnessanläggning. Gratis wi-fi finns tillgänglig i allmänna utrymmen. En bar/lounge serverar drycker. Detta hotell serverar en kostnadsfri frukostbuffé. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur (avgift tillkommer). Gästparkering är kostnadsfri. Dessutom erbjuds bekvämligheter som spelhall/-rum, flerspråkig personal och skidförvaring.
Rum. Hotel L'Espoir erbjuder 7 gästrum med minibar och värdeförvaringsskåp. Alla rum har balkonger. Badrummen har dusch, bidé, gratis toalettartiklar och hårtork. Trådlös Internetanslutning är kostnadsfri. Rummen har skrivbord. Det finns satellit-TV. På begäran kan gäster få mikrovågsugn.
Meddelanden och avgifter:
Kontanttransaktioner på hotellet kan inte överstiga EUR 999.99, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta hotellet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta receptionen med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Om inget annat anges ingår inte kostnaderna nedan i rumspriset. Om de inte ingår i rumspriset, måste gästen betala dem vid incheckning eller utcheckning. Kostnaderna kan variera beroende på bland annat vistelsens längd eller rumstypen som bokas. Vi har blivit informerade om att du kommer att debiteras följande:
En skatt tas ut av staden: 0.80 EUR per person per natt
Turistavgift: EUR 0.80 per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som hotellet har upplyst oss om. Avgifter kan emellertid variera, beroende på till exempel vistelsens längd eller vilket rum du bokar.
Följande avgifter och depositioner debiteras av hotellet vid incheckning eller utcheckning.
Avgift för extrasäng: EUR 30.00 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
Fitness Facility
Obs: Hotellkedjan eller det enskilda hotellet ansvarar för bilder samt informationen om hotellet. Supersavertravel ansvarar inte för eventuella felaktigheter i bilderna eller i informationen.