Datum & passagerare

Billiga flyg från Amsterdam till Barcelona

Lågpriskalender

Billiga flyg från Amsterdam till Barcelona

Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Tue 22 October, 2019, 07:00
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 22 October, 2019, 09:20
Vueling
Vueling
VY8318
Restid: 2h 20min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 22 October, 2019, 12:05
Amsterdam (AMS)
Tue 22 October, 2019, 14:30
Vueling
Vueling
VY8302
Restid: 2h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Tue 7 May, 2019, 14:15
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 7 May, 2019, 16:25
KLM
KLM
KL1673
Restid: 2h 10min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 11 May, 2019, 19:40
Amsterdam (AMS)
Sat 11 May, 2019, 21:55
KLM
KLM
KL1676
Restid: 2h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Tue 7 May, 2019, 14:15
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 7 May, 2019, 16:25
KLM
KLM
KL1673
Restid: 2h 10min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 11 May, 2019, 15:15
Amsterdam (AMS)
Sat 11 May, 2019, 19:15
Air France
Air France
AF1649
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 11 May, 2019, 15:15
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 11 May, 2019, 17:10
Air France
Air France
AF1649
Restid: 4h 0min
Byte: 45min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 11 May, 2019, 17:55
Amsterdam (AMS)
Sat 11 May, 2019, 19:15
Air France
Air France
AF1440
Restid: 4h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Rotterdam (RTM)
Wed 10 July, 2019, 17:20
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 10 July, 2019, 19:20
Transavia Airlines
Transavia Airlines
HV6063
Restid: 2h 0min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 17 July, 2019, 20:05
Rotterdam (RTM)
Wed 17 July, 2019, 22:20
Transavia Airlines
Transavia Airlines
HV6064
Restid: 2h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Tue 22 October, 2019, 07:00
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 22 October, 2019, 09:20
Vueling
Vueling
VY8318
Restid: 2h 20min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 22 October, 2019, 12:50
Amsterdam (AMS)
Tue 22 October, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1035
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 22 October, 2019, 12:50
Lissabon (LIS)
Tue 22 October, 2019, 13:50
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1035
Restid: 9h 30min
Byte: 4h 35min
Lissabon (LIS)
Tue 22 October, 2019, 18:25
Amsterdam (AMS)
Tue 22 October, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP668
Restid: 9h 30min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Sun 7 April, 2019, 11:15
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 7 April, 2019, 16:00
Lufthansa
Lufthansa
LH989
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Sun 7 April, 2019, 11:15
Frankfurt (FRA)
Sun 7 April, 2019, 12:20
Lufthansa
Lufthansa
LH989
Restid: 4h 45min
Byte: 1h 40min
Frankfurt (FRA)
Sun 7 April, 2019, 14:00
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 7 April, 2019, 16:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1134
Restid: 4h 45min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 11 April, 2019, 12:45
Amsterdam (AMS)
Thu 11 April, 2019, 17:25
Lufthansa
Lufthansa
LH1127
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 11 April, 2019, 12:45
Frankfurt (FRA)
Thu 11 April, 2019, 14:55
Lufthansa
Lufthansa
LH1127
Restid: 4h 40min
Byte: 1h 20min
Frankfurt (FRA)
Thu 11 April, 2019, 16:15
Amsterdam (AMS)
Thu 11 April, 2019, 17:25
Lufthansa
Lufthansa
LH996
Restid: 4h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Sat 30 March, 2019, 16:45
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 30 March, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Sat 30 March, 2019, 16:45
Oporto (OPO)
Sat 30 March, 2019, 18:25
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Restid: 5h 35min
Byte: 1h 10min
Oporto (OPO)
Sat 30 March, 2019, 19:35
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 30 March, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1034
Restid: 5h 35min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 6 April, 2019, 12:50
Amsterdam (AMS)
Sat 6 April, 2019, 19:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1035
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 6 April, 2019, 12:50
Lissabon (LIS)
Sat 6 April, 2019, 13:50
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1035
Restid: 6h 10min
Byte: 1h 5min
Lissabon (LIS)
Sat 6 April, 2019, 14:55
Amsterdam (AMS)
Sat 6 April, 2019, 19:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP672
Restid: 6h 10min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Fri 31 May, 2019, 07:00
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 00:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP669
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Fri 31 May, 2019, 07:00
Lissabon (LIS)
Fri 31 May, 2019, 09:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP669
Restid: 17h 20min
Byte: 12h 30min
Lissabon (LIS)
Fri 31 May, 2019, 21:30
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 00:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1048
Restid: 17h 20min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Oporto (OPO)
Mon 3 June, 2019, 23:55
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Restid: 16h 55min
Byte: 12h 25min
Oporto (OPO)
Tue 4 June, 2019, 12:20
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP678
Restid: 16h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Wed 10 July, 2019, 08:15
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 10 July, 2019, 13:40
Eurowings
Eurowings
EW7181
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Wed 10 July, 2019, 08:15
Hamburg (HAM)
Wed 10 July, 2019, 09:20
Eurowings
Eurowings
EW7181
Restid: 5h 25min
Byte: 1h 50min
Hamburg (HAM)
Wed 10 July, 2019, 11:10
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 10 July, 2019, 13:40
Eurowings
Eurowings
EW7520
Restid: 5h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 17 July, 2019, 07:10
Amsterdam (AMS)
Wed 17 July, 2019, 09:35
Vueling
Vueling
VY8300
Restid: 2h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Thu 30 May, 2019, 16:45
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 31 May, 2019, 09:15
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Thu 30 May, 2019, 16:45
Oporto (OPO)
Thu 30 May, 2019, 18:25
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Restid: 16h 30min
Byte: 12h 5min
Oporto (OPO)
Fri 31 May, 2019, 06:30
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 31 May, 2019, 09:15
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1030
Restid: 16h 30min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Oporto (OPO)
Mon 3 June, 2019, 23:55
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Restid: 16h 55min
Byte: 12h 25min
Oporto (OPO)
Tue 4 June, 2019, 12:20
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP678
Restid: 16h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Sun 7 April, 2019, 07:00
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 7 April, 2019, 09:20
Vueling
Vueling
VY8318
Restid: 2h 20min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 11 April, 2019, 10:05
Amsterdam (AMS)
Thu 11 April, 2019, 12:30
Vueling
Vueling
VY8319
Restid: 2h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Fri 31 May, 2019, 14:55
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 31 May, 2019, 22:40
Swiss
Swiss
LX729
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Fri 31 May, 2019, 14:55
Zurich (ZRH)
Fri 31 May, 2019, 16:30
Swiss
Swiss
LX729
Restid: 7h 45min
Byte: 4h 30min
Zurich (ZRH)
Fri 31 May, 2019, 21:00
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 31 May, 2019, 22:40
Swiss
Swiss
LX1950
Restid: 7h 45min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 06:25
Amsterdam (AMS)
Sun 2 June, 2019, 09:00
Swiss
Swiss
LX1951
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 06:25
Zurich (ZRH)
Sat 1 June, 2019, 08:05
Swiss
Swiss
LX1951
Restid: 26h 35min
Byte: 23h 15min
Zurich (ZRH)
Sun 2 June, 2019, 07:20
Amsterdam (AMS)
Sun 2 June, 2019, 09:00
Swiss
Swiss
LX724
Restid: 26h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Fri 31 May, 2019, 21:45
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 31 May, 2019, 23:59
Vueling
Vueling
VY8305
Restid: 2h 14min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 07:10
Amsterdam (AMS)
Sat 1 June, 2019, 09:35
Vueling
Vueling
VY8300
Restid: 2h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Tue 28 May, 2019, 18:35
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 28 May, 2019, 23:00
Lufthansa
Lufthansa
LH997
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Tue 28 May, 2019, 18:35
Frankfurt (FRA)
Tue 28 May, 2019, 19:40
Lufthansa
Lufthansa
LH997
Restid: 4h 25min
Byte: 1h 20min
Frankfurt (FRA)
Tue 28 May, 2019, 21:00
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 28 May, 2019, 23:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1138
Restid: 4h 25min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 08:00
Amsterdam (AMS)
Sat 1 June, 2019, 13:50
Lufthansa
Lufthansa
LH1137
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 1 June, 2019, 08:00
Frankfurt (FRA)
Sat 1 June, 2019, 10:10
Lufthansa
Lufthansa
LH1137
Restid: 5h 50min
Byte: 2h 30min
Frankfurt (FRA)
Sat 1 June, 2019, 12:40
Amsterdam (AMS)
Sat 1 June, 2019, 13:50
Lufthansa
Lufthansa
LH992
Restid: 5h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Wed 29 May, 2019, 16:45
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 29 May, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Utresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Wed 29 May, 2019, 16:45
Oporto (OPO)
Wed 29 May, 2019, 18:25
TAP Portugal
TAP Portugal
TP679
Restid: 5h 35min
Byte: 1h 10min
Oporto (OPO)
Wed 29 May, 2019, 19:35
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 29 May, 2019, 22:20
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1034
Restid: 5h 35min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 3 June, 2019, 23:05
Oporto (OPO)
Mon 3 June, 2019, 23:55
TAP Portugal
TAP Portugal
TP1031
Restid: 16h 55min
Byte: 12h 25min
Oporto (OPO)
Tue 4 June, 2019, 12:20
Amsterdam (AMS)
Tue 4 June, 2019, 16:00
TAP Portugal
TAP Portugal
TP678
Restid: 16h 55min
Visa detaljer
Visar 15 av 30
Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser