Du befinner dig nu i företagsläge. Priser i varukorgen visas inklusive moms vilket innebär att de kan verka högre. Du kan när som helst växla tillbaka till privatläge
Läge. Hotel Sky Court Narita ligger i Narita och sevärdheter i området inkluderar Naritasan-parken och Naritasan Shinshoji-templet.
Bekvämligheter. Restaurangen på Hotel Sky Court Narita serverar frukost och middag. Denna resort serverar frukostbuffé (mot en tilläggsavgift). Höghastighetsinternet (avgift tillkommer) finns tillgänglig i allmänna utrymmen. Gäster har tillgång till kostnadsfri flygtransfer tur/retur. Gästparkering är kostnadsfri. Andra bekvämligheter inkluderar tvättmöjligheter.
Rum. 100 gästrum på Hotel Sky Court Narita har kaffe- och tebryggare och hårtork. Badrummen inkluderar kostnadsfria toalettartiklar. Rummen har skrivbord. Tv:n har betalfilmer. Rummen inkluderar även strykjärn/strykbräda.
Meddelanden och avgifter:
Det japanska ministeriet för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger sitt passnummer och sin nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (gästgiveri, hotell, motell osv. ). Dessutom måste innehavaren av boendet ta fotokopior av passen tillhörande alla gäster som registrerar sig och arkivera kopiorna.
Följande avgifter och depositioner debiteras av hotellet vid incheckning eller utcheckning.
Avgift för höghastighetsinternet i allmänna utrymmen: 100 JPY (för 10 minuter, avgiften kan variera)
Pris - Frukostbuffé: JPY 840 per person (ungefärliga priser)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, likaså att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt, och observera att dessa kan komma att ändras.
Obs: Hotellkedjan eller det enskilda hotellet ansvarar för bilder samt informationen om hotellet. Supersavertravel ansvarar inte för eventuella felaktigheter i bilderna eller i informationen.