Datum & passagerare

Billiga flyg till Zurich

Lågpriskalender

Billiga flyg till Zurich

Vilka flygbolag tror du är mest populära?
Vi säljer mest resor med SAS och Swiss till Zurich.
Vädret i Zurich
Idag är högsta temperaturen 25 ℃ och lägsta 23 ℃ i Zurich.
Snabbfakta
Zürich är den största staden i Schweiz men dock inte huvudstad. Den viktigaste delen i stadens lokaltrafiknät är spårvagnen.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 7 June, 2017, 13:35
Zurich (ZRH)
Wed 7 June, 2017, 18:45
KLM
KLM
KL1110
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 7 June, 2017, 13:35
Amsterdam (AMS)
Wed 7 June, 2017, 15:40
KLM
KLM
KL1110
Restid: 5h 10min
Byte: 1h 45min
Amsterdam (AMS)
Wed 7 June, 2017, 17:25
Zurich (ZRH)
Wed 7 June, 2017, 18:45
KLM
KLM
KL1963
Restid: 5h 10min
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 11:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 16:45
KLM
KLM
KL1958
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 11:50
Amsterdam (AMS)
Wed 14 June, 2017, 13:35
KLM
KLM
KL1958
Restid: 4h 55min
Byte: 1h 10min
Amsterdam (AMS)
Wed 14 June, 2017, 14:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 16:45
KLM
KLM
KL1115
Restid: 4h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 21 June, 2017, 19:50
Zurich (ZRH)
Thu 22 June, 2017, 08:35
KLM
KLM
KL1118
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 21 June, 2017, 19:50
Amsterdam (AMS)
Wed 21 June, 2017, 21:50
KLM
KLM
KL1118
Restid: 12h 45min
Byte: 9h 15min
Amsterdam (AMS)
Thu 22 June, 2017, 07:05
Zurich (ZRH)
Thu 22 June, 2017, 08:35
KLM
KLM
KL1953
Restid: 12h 45min
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 28 June, 2017, 11:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 28 June, 2017, 22:55
KLM
KLM
KL1958
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 28 June, 2017, 11:50
Amsterdam (AMS)
Wed 28 June, 2017, 13:35
KLM
KLM
KL1958
Restid: 11h 5min
Byte: 7h 15min
Amsterdam (AMS)
Wed 28 June, 2017, 20:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 28 June, 2017, 22:55
KLM
KLM
KL1121
Restid: 11h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 7 June, 2017, 09:50
Zurich (ZRH)
Wed 7 June, 2017, 12:15
Swiss
Swiss
LX1249
Restid: 2h 25min
Hemresa (direktflyg)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 09:10
Swiss
Swiss
LX1248
Restid: 2h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 26 May, 2017, 04:50
Zurich (ZRH)
Fri 26 May, 2017, 12:20
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS174
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 26 May, 2017, 04:50
Kiev Borispol (KBP)
Fri 26 May, 2017, 08:05
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS174
Restid: 7h 30min
Byte: 2h 25min
Kiev Borispol (KBP)
Fri 26 May, 2017, 10:30
Zurich (ZRH)
Fri 26 May, 2017, 12:20
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS471
Restid: 7h 30min
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 13:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 15 June, 2017, 10:55
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS472
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 13:20
Kiev Borispol (KBP)
Wed 14 June, 2017, 17:00
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS472
Restid: 21h 35min
Byte: 16h 25min
Kiev Borispol (KBP)
Thu 15 June, 2017, 09:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 15 June, 2017, 10:55
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS171
Restid: 21h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 16 June, 2017, 04:50
Zurich (ZRH)
Fri 16 June, 2017, 12:20
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS174
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 16 June, 2017, 04:50
Kiev Borispol (KBP)
Fri 16 June, 2017, 08:05
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS174
Restid: 7h 30min
Byte: 2h 25min
Kiev Borispol (KBP)
Fri 16 June, 2017, 10:30
Zurich (ZRH)
Fri 16 June, 2017, 12:20
Ukraine Intl Airlines
Ukraine Intl Airlines
PS471
Restid: 7h 30min
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Mon 10 July, 2017, 16:55
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 11 July, 2017, 18:35
Air Berlin
Air Berlin
AB8571
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Mon 10 July, 2017, 16:55
Berlin Tegel (TXL)
Mon 10 July, 2017, 18:20
Air Berlin
Air Berlin
AB8571
Restid: 25h 40min
Byte: 22h 40min
Berlin Tegel (TXL)
Tue 11 July, 2017, 17:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 11 July, 2017, 18:35
Air Berlin
Air Berlin
AB8006
Restid: 25h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 26 May, 2017, 16:15
Zurich (ZRH)
Fri 26 May, 2017, 18:40
Swiss
Swiss
LX4709
Restid: 2h 25min
Hemresa (direktflyg)
Zurich (ZRH)
Wed 14 June, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 09:10
Swiss
Swiss
LX1248
Restid: 2h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 21 June, 2017, 09:50
Zurich (ZRH)
Wed 21 June, 2017, 12:15
Swiss
Swiss
LX1249
Restid: 2h 25min
Hemresa (direktflyg)
Zurich (ZRH)
Wed 28 June, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 28 June, 2017, 09:10
Swiss
Swiss
LX1248
Restid: 2h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 16 June, 2017, 16:15
Zurich (ZRH)
Fri 16 June, 2017, 18:40
SAS
SAS
SK1605
Restid: 2h 25min
Hemresa (direktflyg)
Zurich (ZRH)
Mon 10 July, 2017, 14:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 10 July, 2017, 17:05
SAS
SAS
SK608
Restid: 2h 20min
Visa detaljer
Visar 8 av 8

Upplev natursköna Schweiz och dess huvudstad Zürich! Roa dig med skidåkning i alperna eller vandra längs härliga naturstigar, omringade av skog som är flera hundra år gammal. Hos oss på Supersavertravel kan du enkelt hitta en resa som passar. Vi samarbetar med mer än 650 olika flygbolag och därför är det lätt att hitta både avreseort och rätt avresedatum.

Zürich är en storstad som innefattar allt det som många andra storstäder gör - här finns bra möjlighet för shopping, massor med inbjudande restauranger, loppmarknader och gamla hus med fin arkitektur. Dessutom behöver du inte åka långt för att känna att du befinner dig lite utanför staden. Missa inte att se Zürichsjön, med klart vatten och en hel del fina badställen att svalka sig på. Schweiz är känt för sina ostar, går du på restaurang bör du testa fondue och ett tips är att köpa med sig lite god schweizisk choklad att packa ner till hemfärden. För den yngre besökaren finns bland annat Zürich Zoo där det går att spendera minst en hel dag med att titta på alla exotiska djur.

1. Boka resan med både flyg och hotell, så blir din resa lite billigare och du kan köpa en extra souvenir.

2. Supersavertravel samarbetar med tusentals hotell världen över, du hittar smidigt boende på ett hotell i Zürich via oss.

3. Glöm inte att gilla oss på Facebook, en sida för alla som älskar att resa!

Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser