Datum & passagerare

Billiga flyg till Nice

Lågpriskalender

Billiga flyg till Nice

Vilka flygbolag tror du är mest populära?
Vi säljer mest resor med Norwegian och SAS till Nice.
Vädret i Nice
Idag är högsta temperaturen 19 ℃ och lägsta 19 ℃ i Nice.
Snabbfakta
Nice ses som centrum för Franska rivieran och inflygningen till Nice bjuder på storslagna vyer över Franska rivieran.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 27 July, 2017, 06:05
Nice (NCE)
Thu 27 July, 2017, 12:20
Lufthansa
Lufthansa
LH2421
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 27 July, 2017, 06:05
München (MUC)
Thu 27 July, 2017, 08:15
Lufthansa
Lufthansa
LH2421
Restid: 6h 15min
Byte: 2h 40min
München (MUC)
Thu 27 July, 2017, 10:55
Nice (NCE)
Thu 27 July, 2017, 12:20
Lufthansa
Lufthansa
LH2272
Restid: 6h 15min
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Thu 3 August, 2017, 10:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 3 August, 2017, 18:55
Swiss
Swiss
LX563
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Thu 3 August, 2017, 10:50
Zurich (ZRH)
Thu 3 August, 2017, 12:05
Swiss
Swiss
LX563
Restid: 8h 5min
Byte: 4h 30min
Zurich (ZRH)
Thu 3 August, 2017, 16:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 3 August, 2017, 18:55
Swiss
Swiss
LX1254
Restid: 8h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 15 July, 2017, 08:55
Nice (NCE)
Sat 15 July, 2017, 17:40
Air Baltic
Air Baltic
BT102
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 15 July, 2017, 08:55
Riga (RIX)
Sat 15 July, 2017, 11:10
Air Baltic
Air Baltic
BT102
Restid: 8h 45min
Byte: 4h 20min
Riga (RIX)
Sat 15 July, 2017, 15:30
Nice (NCE)
Sat 15 July, 2017, 17:40
Air Baltic
Air Baltic
BT695
Restid: 8h 45min
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sat 22 July, 2017, 18:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 23 July, 2017, 08:20
Air Baltic
Air Baltic
BT696
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sat 22 July, 2017, 18:25
Riga (RIX)
Sat 22 July, 2017, 22:25
Air Baltic
Air Baltic
BT696
Restid: 13h 55min
Byte: 9h 40min
Riga (RIX)
Sun 23 July, 2017, 08:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 23 July, 2017, 08:20
Air Baltic
Air Baltic
BT101
Restid: 13h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 27 July, 2017, 16:20
Nice (NCE)
Thu 27 July, 2017, 19:25
SAS
SAS
SK1827
Restid: 3h 5min
Hemresa (direktflyg)
Nice (NCE)
Thu 3 August, 2017, 12:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 3 August, 2017, 15:00
SAS
SAS
SK1830
Restid: 3h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 15 July, 2017, 15:25
Nice (NCE)
Sat 15 July, 2017, 18:30
SAS
SAS
SK2935
Restid: 3h 5min
Hemresa (direktflyg)
Nice (NCE)
Sat 22 July, 2017, 10:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 22 July, 2017, 13:50
SAS
SAS
SK1830
Restid: 3h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 16 September, 2017, 16:30
Nice (NCE)
Sun 17 September, 2017, 08:40
Vueling
Vueling
VY1266
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 16 September, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 16 September, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 16h 10min
Byte: 11h 15min
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 17 September, 2017, 07:20
Nice (NCE)
Sun 17 September, 2017, 08:40
Vueling
Vueling
VY1515
Restid: 16h 10min
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sun 24 September, 2017, 09:15
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 24 September, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1516
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sun 24 September, 2017, 09:15
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 24 September, 2017, 10:30
Vueling
Vueling
VY1516
Restid: 6h 30min
Byte: 1h 35min
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 24 September, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 24 September, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 6h 30min
Visa detaljer
Visar 5 av 5

Flyg till Nice, Frankrikes femte största stad, sett till antal invånare. Nice ligger på den franska Rivieran och erbjuder härliga stränder och aktiviteter för såväl liten som stor. Från Sverige ligger Nice endast ett par timmar bort med flyg så ta och byt bort den svenska kylan mot ett par härligt varma dagar på den franska rivieran – boka din flygbiljett med hjälp av Supersavertravel!

I Nice finns mycket att se - här kan du välja mellan lata dagar på stranden eller historiska möten genom besök på något av alla fina museum. Staden bjuder på mängder av gamla byggnader, kyrkor och katedraler som är riktigt vackra att kika på. Den som reser till Nice för att festa är inte heller bli besviken, här finns gott om bra barer och spontana fester är inte ovanligt. Som i övriga Frankrike kan du givetvis också avnjuta god mat och lokalproducerat vin och om du vill att resan ska innehålla lite äventyr är det bara att välja bland alla fartfyllda vattensportaktiviteter som erbjuds på stränderna!

1. Vårt samarbete med 80 000 hotell gör det enkelt för dig att hitta boende till din resa.

2. En hyrbil är perfekt för att utforska kusten på Rivieran. Boka din hyrbil direkt här på Supersavertravel!

3. Gilla oss på Facebook, en sida för alla som älskar att resa!

Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser