Datum & passagerare

Billiga flyg till Kalmar

Lågpriskalender

Billiga flyg till Kalmar

Vilka flygbolag tror du är mest populära?
Vi säljer mest resor med SAS och BRA till Kalmar.
Vädret i Kalmar
Idag är högsta temperaturen 20 ℃ och lägsta 20 ℃ i Kalmar.
Snabbfakta
Kalmar är en universitetsstad och har drygt 36 000 invånare.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 16 July, 2017, 16:00
Kalmar (KLR)
Sun 16 July, 2017, 16:50
SAS
SAS
SK197
Restid: 50min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Thu 20 July, 2017, 19:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 20 July, 2017, 20:35
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 10 September, 2017, 11:35
Kalmar (KLR)
Sun 10 September, 2017, 12:40
SAS
SAS
SK193
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Sun 10 September, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 10 September, 2017, 20:30
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 28 July, 2017, 08:20
Kalmar (KLR)
Fri 28 July, 2017, 09:25
SAS
SAS
SK191
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Mon 14 August, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 14 August, 2017, 20:30
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Mon 17 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Mon 17 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Fri 21 July, 2017, 07:20
Stockholm Bromma (BMA)
Fri 21 July, 2017, 08:20
BRA
BRA
TF651
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Tue 18 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Tue 18 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Fri 21 July, 2017, 07:20
Stockholm Bromma (BMA)
Fri 21 July, 2017, 08:20
BRA
BRA
TF651
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Mon 17 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Mon 17 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Thu 20 July, 2017, 14:05
Stockholm Bromma (BMA)
Thu 20 July, 2017, 15:05
BRA
BRA
TF661
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Tue 18 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Tue 18 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Thu 20 July, 2017, 14:05
Stockholm Bromma (BMA)
Thu 20 July, 2017, 15:05
BRA
BRA
TF661
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Mon 17 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Mon 17 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Wed 19 July, 2017, 07:20
Stockholm Bromma (BMA)
Wed 19 July, 2017, 08:20
BRA
BRA
TF651
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Tue 18 July, 2017, 18:55
Kalmar (KLR)
Tue 18 July, 2017, 19:55
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Wed 19 July, 2017, 07:20
Stockholm Bromma (BMA)
Wed 19 July, 2017, 08:20
BRA
BRA
TF651
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Tue 13 June, 2017, 08:10
Kalmar (KLR)
Tue 13 June, 2017, 09:10
BRA
BRA
TF652
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Tue 13 June, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 13 June, 2017, 20:30
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 13 June, 2017, 21:25
Kalmar (KLR)
Tue 13 June, 2017, 22:15
SAS
SAS
SK2197
Restid: 50min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Wed 14 June, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 20:30
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 30 June, 2017, 08:20
Kalmar (KLR)
Fri 30 June, 2017, 09:25
SAS
SAS
SK191
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Mon 3 July, 2017, 19:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 3 July, 2017, 20:35
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 7 July, 2017, 08:20
Kalmar (KLR)
Fri 7 July, 2017, 09:25
SAS
SAS
SK191
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Tue 11 July, 2017, 09:55
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 11 July, 2017, 11:00
SAS
SAS
SK192
Restid: 1h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 25 August, 2017, 11:35
Kalmar (KLR)
Fri 25 August, 2017, 12:40
SAS
SAS
SK193
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Sun 27 August, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 27 August, 2017, 20:30
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 14 July, 2017, 08:20
Kalmar (KLR)
Fri 14 July, 2017, 09:25
SAS
SAS
SK191
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Mon 17 July, 2017, 19:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 17 July, 2017, 20:35
SAS
SAS
SK198
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Bromma (BMA)
Fri 14 July, 2017, 19:20
Kalmar (KLR)
Fri 14 July, 2017, 20:20
BRA
BRA
TF664
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Kalmar (KLR)
Sat 15 July, 2017, 08:30
Stockholm Bromma (BMA)
Sat 15 July, 2017, 09:30
BRA
BRA
TF679
Restid: 1h 0min
Visa detaljer
Visar 15 av 30

Reser du i affärer eller bara för nöjes skull? På Supersavertravel hittar du enkelt ett billigt flyg till Kalmar. Vi samarbetar med 650 olika flygbolag världen över vilket gör att kan erbjuda dig de största möjligheterna att hitta den billigaste flygbiljetten just för dig. Passa på och boka även ditt hotell via oss; när du sambokar både hotell och flyg blir det oftast billigare än ifall du beställer dem separat. Med 240 000 hotell världen över kommer du att kunna hitta det billigaste och bästa just för dig.

För den historieintresserade har Kalmar mycket att erbjuda med sina otaliga minnesmärken från Sveriges och Danmarks förflutna. Kalmar slott är något som måste upplevas på plats. I det småländska landskapet ligger Kalmar vackert placerat nära havet och den största delen av staden är placerad på ön Kvarnholmen. Här finns shopping för alla smaker i de många gallerior och köpcentrum som staden erbjuder.

1. Vill du veta mer om flygbolagen som tar dig till din destination? Till Kalmar flyger bland annat BRA (Malmö Aviation) och SAS.

2. Visste du om att du enkelt och smidigt även kan boka din hyrbil här på Supersavertravel?

3. Gilla oss på Facebook- mötesplatsen för alla oss som älskar att resa!

Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser