Datum & passagerare

Billiga flyg till Barcelona

Lågpriskalender

Billiga flyg till Barcelona

Vilka flygbolag tror du är mest populära?
Vi säljer mest resor med Vueling, Ryan Air och Norwegian till Barcelona.
Vädret i Barcelona
Idag är högsta temperaturen 30 ℃ och lägsta 27 ℃ i Barcelona.
Snabbfakta
Barcelona är huvudstad i autonoma regionen Katalonien och både spanska och katalanska är officiella språk.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm-Skavsta (NYO)
Sun 20 August, 2017, 15:50
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 20 August, 2017, 19:15
Ryan Air
Ryan Air
FR1935
Restid: 3h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 25 August, 2017, 19:50
Stockholm-Skavsta (NYO)
Fri 25 August, 2017, 23:25
Ryan Air
Ryan Air
FR1936
Restid: 3h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm-Skavsta (NYO)
Sun 24 September, 2017, 15:50
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 24 September, 2017, 19:15
Ryan Air
Ryan Air
FR1935
Restid: 3h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 29 September, 2017, 19:50
Stockholm-Skavsta (NYO)
Fri 29 September, 2017, 23:25
Ryan Air
Ryan Air
FR1936
Restid: 3h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 2 October, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 2 October, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 6 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 6 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 3 October, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 3 October, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 4 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 4 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 21 August, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 21 August, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 26 August, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 26 August, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 1 October, 2017, 15:50
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 1 October, 2017, 19:15
Norwegian
Norwegian
DY4253
Restid: 3h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 6 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 6 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 1 October, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 1 October, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 7 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 7 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 24 September, 2017, 16:35
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 24 September, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 24 September, 2017, 16:35
Frankfurt (FRA)
Sun 24 September, 2017, 18:40
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Restid: 6h 30min
Byte: 2h 25min
Frankfurt (FRA)
Sun 24 September, 2017, 21:05
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 24 September, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1138
Restid: 6h 30min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 29 September, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 29 September, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Fri 29 September, 2017, 06:50
Frankfurt (FRA)
Fri 29 September, 2017, 09:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Restid: 11h 15min
Byte: 7h 5min
Frankfurt (FRA)
Fri 29 September, 2017, 16:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 29 September, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH804
Restid: 11h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 12 April, 2018, 12:55
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 12 April, 2018, 19:30
Lufthansa
Lufthansa
LH803
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 12 April, 2018, 12:55
Frankfurt (FRA)
Thu 12 April, 2018, 15:00
Lufthansa
Lufthansa
LH803
Restid: 6h 35min
Byte: 2h 30min
Frankfurt (FRA)
Thu 12 April, 2018, 17:30
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 12 April, 2018, 19:30
Lufthansa
Lufthansa
LH1136
Restid: 6h 35min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 15 April, 2018, 14:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 15 April, 2018, 23:20
Lufthansa
Lufthansa
LH1131
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 15 April, 2018, 14:00
Frankfurt (FRA)
Sun 15 April, 2018, 16:10
Lufthansa
Lufthansa
LH1131
Restid: 9h 20min
Byte: 5h 10min
Frankfurt (FRA)
Sun 15 April, 2018, 21:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 15 April, 2018, 23:20
Lufthansa
Lufthansa
LH808
Restid: 9h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 24 May, 2018, 09:55
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 24 May, 2018, 15:05
Lufthansa
Lufthansa
LH801
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 24 May, 2018, 09:55
Frankfurt (FRA)
Thu 24 May, 2018, 12:05
Lufthansa
Lufthansa
LH801
Restid: 5h 10min
Byte: 1h
Frankfurt (FRA)
Thu 24 May, 2018, 13:05
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 24 May, 2018, 15:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1128
Restid: 5h 10min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 27 May, 2018, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 27 May, 2018, 12:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 27 May, 2018, 06:50
Frankfurt (FRA)
Sun 27 May, 2018, 09:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Restid: 5h 15min
Byte: 1h 5min
Frankfurt (FRA)
Sun 27 May, 2018, 10:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 27 May, 2018, 12:05
Lufthansa
Lufthansa
LH802
Restid: 5h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm-Skavsta (NYO)
Thu 31 August, 2017, 15:50
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 31 August, 2017, 19:15
Ryan Air
Ryan Air
FR1935
Restid: 3h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 6 September, 2017, 19:50
Stockholm-Skavsta (NYO)
Wed 6 September, 2017, 23:25
Ryan Air
Ryan Air
FR1936
Restid: 3h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 14 October, 2017, 16:30
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 14 October, 2017, 20:05
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 21 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 21 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 1 October, 2017, 15:50
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 1 October, 2017, 19:15
Norwegian
Norwegian
DY4253
Restid: 3h 25min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 4 October, 2017, 12:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 4 October, 2017, 15:45
Vueling
Vueling
VY1265
Restid: 3h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 4 October, 2017, 16:35
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 4 October, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 4 October, 2017, 16:35
Frankfurt (FRA)
Wed 4 October, 2017, 18:40
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Restid: 6h 30min
Byte: 2h 25min
Frankfurt (FRA)
Wed 4 October, 2017, 21:05
Barcelona flygplats (BCN)
Wed 4 October, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1138
Restid: 6h 30min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 8 October, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 8 October, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 8 October, 2017, 06:50
Frankfurt (FRA)
Sun 8 October, 2017, 09:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Restid: 11h 15min
Byte: 7h 5min
Frankfurt (FRA)
Sun 8 October, 2017, 16:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 8 October, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH804
Restid: 11h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 3 October, 2017, 09:55
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 3 October, 2017, 16:05
Lufthansa
Lufthansa
LH801
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 3 October, 2017, 09:55
Frankfurt (FRA)
Tue 3 October, 2017, 12:05
Lufthansa
Lufthansa
LH801
Restid: 6h 10min
Byte: 2h
Frankfurt (FRA)
Tue 3 October, 2017, 14:05
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 3 October, 2017, 16:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1134
Restid: 6h 10min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 8 October, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 8 October, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 8 October, 2017, 06:50
Frankfurt (FRA)
Sun 8 October, 2017, 09:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1139
Restid: 11h 15min
Byte: 7h 5min
Frankfurt (FRA)
Sun 8 October, 2017, 16:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 8 October, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH804
Restid: 11h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 21 August, 2017, 16:35
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 21 August, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 21 August, 2017, 16:35
Frankfurt (FRA)
Mon 21 August, 2017, 18:40
Lufthansa
Lufthansa
LH807
Restid: 6h 30min
Byte: 2h 25min
Frankfurt (FRA)
Mon 21 August, 2017, 21:05
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 21 August, 2017, 23:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1138
Restid: 6h 30min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 26 August, 2017, 08:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 26 August, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH1137
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Sat 26 August, 2017, 08:00
Frankfurt (FRA)
Sat 26 August, 2017, 10:10
Lufthansa
Lufthansa
LH1137
Restid: 10h 5min
Byte: 5h 55min
Frankfurt (FRA)
Sat 26 August, 2017, 16:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 26 August, 2017, 18:05
Lufthansa
Lufthansa
LH804
Restid: 10h 5min
Visa detaljer
Visar 15 av 30

Med solen i sikte mot Spaniens medelhavskust – hos oss på Supersavertravel kan du enkelt boka semesterresan till riktigt fina priser! Ta första steget mot den efterlängtade semesterresan och boka dina flygbiljetter via oss på Supersavertravel. Vårt samarbete med fler än 650 olika flygbolag världen över gör att vi kan erbjuda dig sökningar bland de lägsta priserna som marknaden erbjuder. Hos oss kan du även boka ditt boende enkelt och smidigt online. Läs gärna andra personers omdömen kring olika hotell världen över och välj sedan det som passar dina önskemål allra bäst – du söker bland över 80 000 olika hotell världen runt – så utbudet är stort och möjligheterna många!

Barcelona, Spaniens näst största stad och belägen vid den norra delen av medelhavskusten, är en fantastisk stad som präglas av en stor industri och mycket turism. Här talar man spanska, men även Katalan - som är ett lokalt språk för regionen Katalonien i vilken Barcelona stoltserar som huvudstad. Frossa i lokala läckerheter från havet på någon av alla de fina restauranger som finns, avnjut en typisk paella tillsammans med resesällskapet och prata iväg en timme eller två över en svalkande Sangria. Flanera längs den kända Las Ramblas - den trädkantade gågatan som alltid bjuder på upplevelser från stora och små gatuartister. Upplev konst på Miro Museet, ta en tur till Klostret på Montserrat eller kasta på dig lagtröjan och upplev en fotbollsmatch på Barcelona FCs hemmastadium Camp Nou. I Barcelona finns det något för alla att besöka och den som siktat in sig på sol och bad blir heller inte besviken på Costa Brava eller Costa Dorada, som är några av de mest kända ständerna.

• Kika in på vår facebooksida - här samlas alla vi som älskar att resa!

• Du har väl inte missat hur enkelt det är att boka hyrbil här via oss på Supersavertravel?

• Sugen på en weekendresa? Prova vår sökfunktion för flyg + hotell så får du fina tips och idéer på prisvärda resmål!

Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser