Datum & passagerare

Billiga flyg med Sas

Om Scandinavian Airlines
Scandinavian Airlines eller SAS, tidigare Scandinavian Airlines System, är ett konsortium baserat i de tre skandinaviska länderna Danmark, Norge och Sverige. SAS Group som driver konsortiet ägs till hälften av de tre länderna...Läs mer (17,9 procent av Sverige, 11,9 procent av Norge och 14,3 procent av Danmark) och resterande av privata investerare, bland annat Wallenbergsfären. Det bildades genom en sammanslagning av flera flygbolag från Sverige, Norge och Danmark. SAS redovisar enligt brutet räkenskapsår, från november till oktober. Under perioden november 2015 till oktober 2016 transporterade SAS över 29 miljoner passagerare och genomförde i snitt 1000 flygningar per dygn. Konsortiets verksamhet består av inrikes, europeisk samt interkontinental trafik. SAS har baser i fem skandinaviska städer: Stockholm, Köpenhamn, Oslo, Stavanger och Trondheim. Interkontinental trafik utgår från Stockholm, Oslo och Köpenhamn. Koncernens huvudkontor är sedan 2014 baserat i Frösundavik, Solna.
Är SAS bra på att komma i tid?
SAS flyg kommer i tid 77 procent av alla flygningar.
Hur mycket handbagage får du ta med när du flyger med SAS?
Handbagage får väga max 10 kg och inte vara större än 56х36х23 cm när du flyger med SAS
Snabbfakta
Här kan du se alla flyg med SAS. Välj vart du vill åka och vilka datum, så får du fler resultat.
Snabbfakta
Med SAS flyger du från Sverige till fler än 280 städer runt om i världen.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 17 September, 2017, 13:40
Gdansk (GDN)
Sun 17 September, 2017, 15:00
SAS
SAS
SK785
Restid: 1h 20min
Hemresa (direktflyg)
Gdansk (GDN)
Fri 6 October, 2017, 20:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 6 October, 2017, 21:55
SAS
SAS
SK786
Restid: 1h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 13 June, 2017, 20:00
London Heathrow (LHR)
Tue 13 June, 2017, 21:35
SAS
SAS
SK1527
Restid: 2h 35min
Hemresa (direktflyg)
London Gatwick (LGW)
Tue 14 November, 2017, 06:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 14 November, 2017, 09:40
Norwegian Air International Ltd
Norwegian Air International Ltd
D82850
Restid: 2h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 18 July, 2017, 17:50
Malmo Sturup (MMX)
Tue 18 July, 2017, 18:55
SAS
SAS
SK121
Restid: 1h 5min
Hemresa (direktflyg)
Malmo Sturup (MMX)
Wed 19 July, 2017, 09:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 19 July, 2017, 10:50
SAS
SAS
SK106
Restid: 1h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 21 August, 2017, 10:55
Amsterdam (AMS)
Mon 21 August, 2017, 19:35
SAS
SAS
SK1421
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 21 August, 2017, 10:55
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 21 August, 2017, 12:05
SAS
SAS
SK1421
Restid: 8h 40min
Byte: 6h 5min
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 21 August, 2017, 18:10
Amsterdam (AMS)
Mon 21 August, 2017, 19:35
SAS
SAS
SK553
Restid: 8h 40min
Hemresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Thu 24 August, 2017, 11:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 24 August, 2017, 13:05
SAS
SAS
SK556
Restid: 2h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 10 July, 2017, 18:10
Berlin Tegel (TXL)
Mon 10 July, 2017, 19:40
SAS
SAS
SK2679
Restid: 1h 30min
Hemresa (direktflyg)
Berlin Schoenefeld (SXF)
Fri 14 July, 2017, 21:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 14 July, 2017, 23:10
Norwegian
Norwegian
DY4508
Restid: 1h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 16 September, 2017, 17:20
Milan Malpensa (MXP)
Sat 16 September, 2017, 20:05
SAS
SAS
SK2689
Restid: 2h 45min
Hemresa (direktflyg)
Milan Malpensa (MXP)
Sat 23 September, 2017, 20:55
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 23 September, 2017, 23:35
SAS
SAS
SK2690
Restid: 2h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 30 October, 2017, 16:40
Alicante (ALC)
Mon 30 October, 2017, 23:50
Vueling
Vueling
VY1266
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 30 October, 2017, 16:40
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 30 October, 2017, 20:15
Vueling
Vueling
VY1266
Restid: 7h 10min
Byte: 2h 25min
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 30 October, 2017, 22:40
Alicante (ALC)
Mon 30 October, 2017, 23:50
Vueling
Vueling
VY1306
Restid: 7h 10min
Hemresa (1 byte)
Alicante (ALC)
Thu 9 November, 2017, 13:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 10 November, 2017, 09:40
SAS
SAS
SK4676
Hemresa (1 byte)
Alicante (ALC)
Thu 9 November, 2017, 13:25
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Thu 9 November, 2017, 17:15
SAS
SAS
SK4676
Restid: 20h 15min
Byte: 15h 25min
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Fri 10 November, 2017, 08:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 10 November, 2017, 09:40
SAS
SAS
SK480
Restid: 20h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 14 August, 2017, 14:45
Malaga (AGP)
Mon 14 August, 2017, 19:10
SAS
SAS
SK1583
Restid: 4h 25min
Hemresa (direktflyg)
Malaga (AGP)
Mon 21 August, 2017, 20:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 22 August, 2017, 00:25
SAS
SAS
SK1584
Restid: 4h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 3 September, 2017, 06:10
Rome Fiumicino (FCO)
Sun 3 September, 2017, 10:35
SAS
SAS
SK1415
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 3 September, 2017, 06:10
Copenhagen Airport (CPH)
Sun 3 September, 2017, 07:20
SAS
SAS
SK1415
Restid: 4h 25min
Byte: 45min
Copenhagen Airport (CPH)
Sun 3 September, 2017, 08:05
Rome Fiumicino (FCO)
Sun 3 September, 2017, 10:35
SAS
SAS
SK681
Restid: 4h 25min
Hemresa (direktflyg)
Rome Fiumicino (FCO)
Fri 8 September, 2017, 08:55
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 8 September, 2017, 12:05
Norwegian Air International Ltd
Norwegian Air International Ltd
D81000
Restid: 3h 10min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 27 June, 2017, 08:10
Crete Chania (CHQ)
Tue 27 June, 2017, 16:55
SAS
SAS
SK401
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 27 June, 2017, 08:10
Copenhagen Airport (CPH)
Tue 27 June, 2017, 09:20
SAS
SAS
SK401
Restid: 7h 45min
Byte: 3h
Copenhagen Airport (CPH)
Tue 27 June, 2017, 12:20
Crete Chania (CHQ)
Tue 27 June, 2017, 16:55
SAS
SAS
SK2817
Restid: 7h 45min
Hemresa (1 byte)
Crete Chania (CHQ)
Tue 11 July, 2017, 14:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 11 July, 2017, 19:15
SAS
SAS
SK4634
Hemresa (1 byte)
Crete Chania (CHQ)
Tue 11 July, 2017, 14:40
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Tue 11 July, 2017, 17:45
SAS
SAS
SK4634
Restid: 5h 35min
Byte: 35min
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Tue 11 July, 2017, 18:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 11 July, 2017, 19:15
SAS
SAS
SK1484
Restid: 5h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 7 September, 2017, 09:10
Prag (PRG)
Thu 7 September, 2017, 12:45
SAS
SAS
SK403
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 7 September, 2017, 09:10
Copenhagen Airport (CPH)
Thu 7 September, 2017, 10:20
SAS
SAS
SK403
Restid: 3h 35min
Byte: 1h 10min
Copenhagen Airport (CPH)
Thu 7 September, 2017, 11:30
Prag (PRG)
Thu 7 September, 2017, 12:45
SAS
SAS
SK767
Restid: 3h 35min
Hemresa (direktflyg)
Prag (PRG)
Sun 10 September, 2017, 15:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 10 September, 2017, 17:35
SAS
SAS
SK1770
Restid: 1h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 10 August, 2017, 10:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 10 August, 2017, 13:10
SAS
SAS
SK571
Restid: 2h 30min
Hemresa (direktflyg)
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 14 August, 2017, 19:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 14 August, 2017, 21:55
SAS
SAS
SK580
Restid: 2h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 30 August, 2017, 06:05
Keflavik Reykjavik (KEF)
Wed 30 August, 2017, 09:45
SAS
SAS
SK1415
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 30 August, 2017, 06:05
Copenhagen Airport (CPH)
Wed 30 August, 2017, 07:20
SAS
SAS
SK1415
Restid: 5h 40min
Byte: 1h 10min
Copenhagen Airport (CPH)
Wed 30 August, 2017, 08:30
Keflavik Reykjavik (KEF)
Wed 30 August, 2017, 09:45
SAS
SAS
SK595
Restid: 5h 40min
Hemresa (1 byte)
Keflavik Reykjavik (KEF)
Mon 4 September, 2017, 11:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 4 September, 2017, 18:05
SAS
SAS
SK4788
Hemresa (1 byte)
Keflavik Reykjavik (KEF)
Mon 4 September, 2017, 11:40
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Mon 4 September, 2017, 16:15
SAS
SAS
SK4788
Restid: 4h 25min
Byte: 50min
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Mon 4 September, 2017, 17:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 4 September, 2017, 18:05
SAS
SAS
SK488
Restid: 4h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 2 August, 2017, 16:50
Thessaloniki (SKG)
Wed 2 August, 2017, 21:00
SAS
SAS
SK1823
Restid: 3h 10min
Hemresa (direktflyg)
Thessaloniki (SKG)
Thu 10 August, 2017, 13:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 10 August, 2017, 15:10
SAS
SAS
SK1824
Restid: 3h 10min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 15 June, 2017, 06:15
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 15 June, 2017, 09:45
SAS
SAS
SK2585
Restid: 3h 30min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 22 June, 2017, 10:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 22 June, 2017, 14:05
SAS
SAS
SK2586
Restid: 3h 30min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 6 November, 2017, 10:35
Kanarieöarna (Las Palmas) (LPA)
Mon 6 November, 2017, 15:40
SAS
SAS
SK1819
Restid: 6h 5min
Hemresa (1 byte)
Kanarieöarna (Las Palmas) (LPA)
Sun 12 November, 2017, 13:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 13 November, 2017, 08:00
SAS
SAS
SK4698
Hemresa (1 byte)
Kanarieöarna (Las Palmas) (LPA)
Sun 12 November, 2017, 13:05
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Sun 12 November, 2017, 19:45
SAS
SAS
SK4698
Restid: 17h 55min
Byte: 11h 10min
Oslo Airport Gardermoen (OSL)
Mon 13 November, 2017, 06:55
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 13 November, 2017, 08:00
SAS
SAS
SK844
Restid: 17h 55min
Visa detaljer
Visar 15 av 30
Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser