Datum & passagerare

Billiga flyg från Umeå till Prag

Lågpriskalender

Billiga flyg från Umeå till Prag

Vad är det billigaste priset just nu?
Det billigaste flygpriset från Umeå till Prag just nu är 1 513 kr.
Är vissa flygbolag billigare från Umeå till Prag?
Ja, de billigaste flygbolagen är SAS, Norwegian och Finnair som flyger från Umeå till Prag.
Vädret i Prag & Umeå
Idag är högsta temperaturen 15 ℃ och lägsta 13 ℃ i Prag.
Idag är högsta temperaturen 11 ℃ och lägsta 11 ℃ i Umeå.
Vilken är den största flygplatsen i Prag?
Prags största flygplats är Václav Havel Airport Prague (PRG).
Vad är prisintervallet för flyg från Umeå till Prag?
Priserna för att flyga från Umeå till Prag ligger från 1 513 kr upp till 23 859 kr.
Vilka kan du flyga med från Umeå till Prag?
Från Umeå till Prag kan du t.ex. resa med:
Finnair från 1 513 kr
SAS från 1 669 kr
Norwegian från 1 858 kr
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 24 November, 2017, 12:00
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY888
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 24 November, 2017, 12:00
Helsinki (HEL)
Fri 24 November, 2017, 14:25
Finnair
Finnair
AY888
Restid: 22h 45min
Byte: 19h 15min
Helsinki (HEL)
Sat 25 November, 2017, 09:40
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY1221
Restid: 22h 45min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 19:35
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY1224
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 19:35
Helsinki (HEL)
Mon 27 November, 2017, 22:50
Finnair
Finnair
AY1224
Restid: 20h 35min
Byte: 17h
Helsinki (HEL)
Tue 28 November, 2017, 15:50
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY887
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 26 October, 2017, 12:00
Prag (PRG)
Fri 27 October, 2017, 10:50
Finnair
Finnair
AY684
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 26 October, 2017, 12:00
Helsinki (HEL)
Thu 26 October, 2017, 14:20
Finnair
Finnair
AY684
Restid: 22h 50min
Byte: 19h 15min
Helsinki (HEL)
Fri 27 October, 2017, 09:35
Prag (PRG)
Fri 27 October, 2017, 10:50
Finnair
Finnair
AY715
Restid: 22h 50min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 19:35
Umeå (UME)
Thu 2 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY1224
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 19:35
Helsinki (HEL)
Wed 1 November, 2017, 22:50
Finnair
Finnair
AY1224
Restid: 20h 35min
Byte: 17h
Helsinki (HEL)
Thu 2 November, 2017, 15:50
Umeå (UME)
Thu 2 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY887
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 24 November, 2017, 19:20
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK2031
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 24 November, 2017, 19:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 24 November, 2017, 20:25
SAS
SAS
SK2031
Restid: 23h 15min
Byte: 20h 20min
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 25 November, 2017, 16:45
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK1767
Restid: 23h 15min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Tue 28 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Tue 28 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 28 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 6h 35min
Byte: 3h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 28 November, 2017, 20:25
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4019
Restid: 6h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 15 December, 2017, 12:00
Prag (PRG)
Sat 16 December, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY888
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 15 December, 2017, 12:00
Helsinki (HEL)
Fri 15 December, 2017, 14:25
Finnair
Finnair
AY888
Restid: 22h 45min
Byte: 19h 15min
Helsinki (HEL)
Sat 16 December, 2017, 09:40
Prag (PRG)
Sat 16 December, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY1221
Restid: 22h 45min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 18 December, 2017, 19:35
Umeå (UME)
Tue 19 December, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY1224
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 18 December, 2017, 19:35
Helsinki (HEL)
Mon 18 December, 2017, 22:50
Finnair
Finnair
AY1224
Restid: 20h 35min
Byte: 17h
Helsinki (HEL)
Tue 19 December, 2017, 15:50
Umeå (UME)
Tue 19 December, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY887
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 26 October, 2017, 12:00
Prag (PRG)
Fri 27 October, 2017, 10:50
Finnair
Finnair
AY684
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 26 October, 2017, 12:00
Helsinki (HEL)
Thu 26 October, 2017, 14:20
Finnair
Finnair
AY684
Restid: 22h 50min
Byte: 19h 15min
Helsinki (HEL)
Fri 27 October, 2017, 09:35
Prag (PRG)
Fri 27 October, 2017, 10:50
Finnair
Finnair
AY715
Restid: 22h 50min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 19:35
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY1224
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 19:35
Helsinki (HEL)
Thu 2 November, 2017, 22:50
Finnair
Finnair
AY1224
Restid: 20h 35min
Byte: 17h
Helsinki (HEL)
Fri 3 November, 2017, 15:50
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY887
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 23 November, 2017, 12:00
Prag (PRG)
Fri 24 November, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY888
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Thu 23 November, 2017, 12:00
Helsinki (HEL)
Thu 23 November, 2017, 14:25
Finnair
Finnair
AY888
Restid: 22h 45min
Byte: 19h 15min
Helsinki (HEL)
Fri 24 November, 2017, 09:40
Prag (PRG)
Fri 24 November, 2017, 10:45
Finnair
Finnair
AY1221
Restid: 22h 45min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 19:35
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY1224
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 19:35
Helsinki (HEL)
Mon 27 November, 2017, 22:50
Finnair
Finnair
AY1224
Restid: 20h 35min
Byte: 17h
Helsinki (HEL)
Tue 28 November, 2017, 15:50
Umeå (UME)
Tue 28 November, 2017, 16:10
Finnair
Finnair
AY887
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Wed 25 October, 2017, 07:00
Prag (PRG)
Wed 25 October, 2017, 11:55
Norwegian
Norwegian
DY4002
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Wed 25 October, 2017, 07:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 08:05
Norwegian
Norwegian
DY4002
Restid: 4h 55min
Byte: 1h 55min
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 10:00
Prag (PRG)
Wed 25 October, 2017, 11:55
Norwegian
Norwegian
DY4571
Restid: 4h 55min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 09:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 2 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 18h 35min
Byte: 15h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 08:25
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 09:25
Norwegian
Norwegian
DY4005
Restid: 18h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 20:20
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4016
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 20:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 29 October, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4016
Restid: 18h 0min
Byte: 15h
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 30 October, 2017, 12:25
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4571
Restid: 18h 0min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Wed 1 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 1 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 6h 35min
Byte: 3h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 1 November, 2017, 20:25
Umeå (UME)
Wed 1 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4019
Restid: 6h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 19:20
Prag (PRG)
Sat 4 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK2031
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 19:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 20:25
SAS
SAS
SK2031
Restid: 23h 15min
Byte: 20h 20min
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 4 November, 2017, 16:45
Prag (PRG)
Sat 4 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK1767
Restid: 23h 15min
Hemresa (2 byten)
Prag (PRG)
Mon 6 November, 2017, 13:00
Umeå (UME)
Mon 6 November, 2017, 18:50
SAS
SAS
SK768
Hemresa (2 byten)
Prag (PRG)
Mon 6 November, 2017, 13:00
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 6 November, 2017, 14:20
SAS
SAS
SK768
Restid: 5h 50min
Byte: 1h
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 6 November, 2017, 15:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 6 November, 2017, 16:35
SAS
SAS
SK1424
Restid: 5h 50min
Byte: 1h 10min
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 6 November, 2017, 17:45
Umeå (UME)
Mon 6 November, 2017, 18:50
SAS
SAS
SK2030
Restid: 5h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 20:20
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4016
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 20:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 29 October, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4016
Restid: 18h 0min
Byte: 15h
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 30 October, 2017, 12:25
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4571
Restid: 18h 0min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Fri 3 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Fri 3 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 6h 35min
Byte: 3h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 20:25
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4019
Restid: 6h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (2 byten)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 19:20
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 12:20
SAS
SAS
SK2031
Utresa (2 byten)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 19:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 29 October, 2017, 20:25
SAS
SAS
SK2031
Restid: 17h 0min
Byte: 11h 15min
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 30 October, 2017, 07:40
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 30 October, 2017, 08:50
SAS
SAS
SK419
Restid: 17h 0min
Byte: 2h 15min
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 30 October, 2017, 11:05
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 12:20
SAS
SAS
SK767
Restid: 17h 0min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Tue 31 October, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Tue 31 October, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Tue 31 October, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 6h 35min
Byte: 3h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 20:25
Umeå (UME)
Tue 31 October, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4019
Restid: 6h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Tue 31 October, 2017, 07:00
Prag (PRG)
Tue 31 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4002
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Tue 31 October, 2017, 07:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 08:05
Norwegian
Norwegian
DY4002
Restid: 7h 20min
Byte: 4h 20min
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 12:25
Prag (PRG)
Tue 31 October, 2017, 14:20
Norwegian
Norwegian
DY4571
Restid: 7h 20min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Fri 3 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Fri 3 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 6h 35min
Byte: 3h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 20:25
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 21:25
Norwegian
Norwegian
DY4019
Restid: 6h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sat 25 November, 2017, 14:45
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK2027
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Sat 25 November, 2017, 14:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 25 November, 2017, 15:50
SAS
SAS
SK2027
Restid: 3h 50min
Byte: 55min
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 25 November, 2017, 16:45
Prag (PRG)
Sat 25 November, 2017, 18:35
SAS
SAS
SK1767
Restid: 3h 50min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 14:25
Umeå (UME)
Mon 27 November, 2017, 18:50
SAS
SAS
SK1768
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Mon 27 November, 2017, 14:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 27 November, 2017, 16:20
SAS
SAS
SK1768
Restid: 4h 25min
Byte: 1h 25min
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 27 November, 2017, 17:45
Umeå (UME)
Mon 27 November, 2017, 18:50
SAS
SAS
SK2030
Restid: 4h 25min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (2 byten)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 16:05
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 12:20
SAS
SAS
SK35
Utresa (2 byten)
Umeå (UME)
Sun 29 October, 2017, 16:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 29 October, 2017, 17:10
SAS
SAS
SK35
Restid: 20h 15min
Byte: 1h 35min
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 29 October, 2017, 18:45
Copenhagen Airport (CPH)
Sun 29 October, 2017, 20:00
SAS
SAS
SK1409
Restid: 20h 15min
Byte: 15h 5min
Copenhagen Airport (CPH)
Mon 30 October, 2017, 11:05
Prag (PRG)
Mon 30 October, 2017, 12:20
SAS
SAS
SK767
Restid: 20h 15min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 14:50
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 09:25
Norwegian
Norwegian
DY4572
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Thu 2 November, 2017, 14:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 2 November, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4572
Restid: 18h 35min
Byte: 15h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 3 November, 2017, 08:25
Umeå (UME)
Fri 3 November, 2017, 09:25
Norwegian
Norwegian
DY4005
Restid: 18h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Wed 25 October, 2017, 06:30
Prag (PRG)
Wed 25 October, 2017, 13:25
SAS
SAS
SK27
Utresa (1 byte)
Umeå (UME)
Wed 25 October, 2017, 06:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 07:35
SAS
SAS
SK27
Restid: 6h 55min
Byte: 4h
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 11:35
Prag (PRG)
Wed 25 October, 2017, 13:25
SAS
SAS
SK1767
Restid: 6h 55min
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 14:25
Umeå (UME)
Wed 1 November, 2017, 23:55
SAS
SAS
SK1768
Hemresa (1 byte)
Prag (PRG)
Wed 1 November, 2017, 14:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 1 November, 2017, 16:20
SAS
SAS
SK1768
Restid: 9h 30min
Byte: 6h 30min
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 1 November, 2017, 22:50
Umeå (UME)
Wed 1 November, 2017, 23:55
SAS
SAS
SK26
Restid: 9h 30min
Visa detaljer
Visar 15 av 30
Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser