Datum & passagerare

Billiga flyg från Göteborg

Lågpriskalender

Billiga flyg från Göteborg

Om Göteborg
Göteborg är Sveriges näst största tätort, efter Stockholm, och Nordens femte största med omkring 570 000 invånare i tätorten och 1 000 000 invånare (2017) i Storgöteborg. Samhället ligger på västkusten vid Göta älvs...Läs mer mynning. Staden Göteborg anlades på initiativ av kung Gustav II Adolf och fick sina stadsprivilegier 1621. Med anledning av sin stadsplanering, kallades Göteborg av holländarna under många år för Nya Amsterdam. På 1800-talet industrialiserades Göteborg till stor del av inflyttade britter och under denna tid fick Göteborg smeknamnet "Lilla London", vilket staden kallas än idag. Göteborgs bebyggelse har vuxit ihop med omgivande förorter och bildar enligt Statistiska centralbyråns definition tätorten Göteborg. Tätorten ligger till största delen i Göteborgs kommun men även centralorterna i Mölndals, Partille och Kungsbacka kommuner ingår. Göteborgs kommun är efterföljaren till den gamla administrativa staden Göteborg och omfattar även områden utanför tätorten. Stadens areal är 721,64 kvadratkilometer, varav 271,41 kvadratkilometer är vatten. Göteborgs geografiska centrum ligger i terrängen, cirka 700 meter nordväst om Brunnsbotorget på Hisingen (57°44’N, 11°85’Ö). Staden har cirka 50 000 träd och grönytan per göteborgare är 175 kvadratmeter. Cykelbanornas sammanlagda längd är 460 kilometer. Några av Skandinaviens större industrikoncerner som AB Volvo, SKF och andra välkända teknikföretag som Esab och Hasselblad AB har sitt ursprung och sina huvudkontor i Göteborg. En stor del av den svenska exporten och importen sker via Göteborgs hamn som är Nordens största. Göteborg är residensstad för Västra Götalands län, centralort för Göteborgs kommun och stiftsstad i Göteborgs stift. Göteborg betecknas som en världsstad av Globalization and World Cities Research Network, med rankingen Gamma
Vilka flygbolag säljer vi mest resor med från Göteborg
Ryan Air, Norwegian och Wizz Air är de mest populära flygbolagen som flyger från Göteborg.
Snabbfakta
Göteborg Landvetter Airport har 90 direktlinjer ut i världen.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 31 July, 2017, 07:15
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 31 July, 2017, 08:15
Norwegian
Norwegian
DY4072
Restid: 1h 0min
Hemresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 1 August, 2017, 06:55
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 1 August, 2017, 07:50
Norwegian
Norwegian
DY4071
Restid: 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 28 August, 2017, 10:45
Berlin Tegel (TXL)
Mon 28 August, 2017, 12:00
Air Berlin
Air Berlin
AB8063
Restid: 1h 15min
Hemresa (direktflyg)
Berlin Tegel (TXL)
Thu 31 August, 2017, 13:10
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 31 August, 2017, 14:25
Air Berlin
Air Berlin
AB8064
Restid: 1h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 3 October, 2017, 16:20
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 3 October, 2017, 19:25
Vueling
Vueling
VY8527
Restid: 3h 5min
Hemresa (direktflyg)
Barcelona flygplats (BCN)
Thu 12 October, 2017, 11:55
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 12 October, 2017, 15:15
Vueling
Vueling
VY8526
Restid: 3h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 1 August, 2017, 13:50
Gdansk (GDN)
Tue 1 August, 2017, 15:05
Wizz Air
Wizz Air
W61736
Restid: 1h 15min
Hemresa (direktflyg)
Gdansk (GDN)
Tue 8 August, 2017, 12:00
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 8 August, 2017, 13:15
Wizz Air
Wizz Air
W61735
Restid: 1h 15min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 29 September, 2017, 17:05
Warszawa (WAW)
Sat 30 September, 2017, 19:45
Finnair
Finnair
AY678
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 29 September, 2017, 17:05
Helsinki (HEL)
Fri 29 September, 2017, 19:25
Finnair
Finnair
AY678
Restid: 26h 40min
Byte: 23h 35min
Helsinki (HEL)
Sat 30 September, 2017, 19:00
Warszawa (WAW)
Sat 30 September, 2017, 19:45
Finnair
Finnair
AY743
Restid: 26h 40min
Hemresa (1 byte)
Warszawa (WAW)
Sun 1 October, 2017, 13:05
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 2 October, 2017, 08:10
Finnair
Finnair
AY742
Hemresa (1 byte)
Warszawa (WAW)
Sun 1 October, 2017, 13:05
Helsinki (HEL)
Sun 1 October, 2017, 15:45
Finnair
Finnair
AY742
Restid: 19h 5min
Byte: 15h 55min
Helsinki (HEL)
Mon 2 October, 2017, 07:40
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 2 October, 2017, 08:10
Finnair
Finnair
AY671
Restid: 19h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 19 February, 2018, 17:40
Milan Malpensa (MXP)
Mon 19 February, 2018, 22:55
KLM
KLM
KL1160
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 19 February, 2018, 17:40
Amsterdam (AMS)
Mon 19 February, 2018, 19:15
KLM
KLM
KL1160
Restid: 5h 15min
Byte: 2h
Amsterdam (AMS)
Mon 19 February, 2018, 21:15
Milan Malpensa (MXP)
Mon 19 February, 2018, 22:55
KLM
KLM
KL1637
Restid: 5h 15min
Hemresa (1 byte)
Milan Malpensa (MXP)
Mon 26 February, 2018, 17:05
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 27 February, 2018, 13:40
KLM
KLM
KL1632
Hemresa (1 byte)
Milan Malpensa (MXP)
Mon 26 February, 2018, 17:05
Amsterdam (AMS)
Mon 26 February, 2018, 18:55
KLM
KLM
KL1632
Restid: 20h 35min
Byte: 17h 15min
Amsterdam (AMS)
Tue 27 February, 2018, 12:10
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 27 February, 2018, 13:40
KLM
KLM
KL1155
Restid: 20h 35min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 21 September, 2017, 18:05
London Gatwick (LGW)
Thu 21 September, 2017, 19:05
Norwegian
Norwegian
DY4441
Restid: 2h 0min
Hemresa (direktflyg)
London Gatwick (LGW)
Sun 24 September, 2017, 09:40
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 24 September, 2017, 12:30
Norwegian
Norwegian
DY4440
Restid: 1h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 11 September, 2017, 14:20
Amsterdam (AMS)
Mon 11 September, 2017, 18:15
SAS
SAS
SK160
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 11 September, 2017, 14:20
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 11 September, 2017, 15:15
SAS
SAS
SK160
Restid: 3h 55min
Byte: 1h
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 11 September, 2017, 16:15
Amsterdam (AMS)
Mon 11 September, 2017, 18:15
SAS
SAS
SK1555
Restid: 3h 55min
Hemresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Thu 21 September, 2017, 11:00
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 21 September, 2017, 15:45
SAS
SAS
SK556
Hemresa (1 byte)
Amsterdam (AMS)
Thu 21 September, 2017, 11:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 21 September, 2017, 13:05
SAS
SAS
SK556
Restid: 4h 45min
Byte: 1h 40min
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 21 September, 2017, 14:45
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 21 September, 2017, 15:45
SAS
SAS
SK161
Restid: 4h 45min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 2 October, 2017, 06:30
Nice (NCE)
Mon 2 October, 2017, 13:35
Air France
Air France
AF1553
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 2 October, 2017, 06:30
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 2 October, 2017, 08:45
Air France
Air France
AF1553
Restid: 7h 5min
Byte: 3h 25min
Paris Orly (ORY)
Mon 2 October, 2017, 12:10
Nice (NCE)
Mon 2 October, 2017, 13:35
Air France
Air France
AF6216
Restid: 7h 5min
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sat 7 October, 2017, 06:30
Göteborg Landvetter (GOT)
Sat 7 October, 2017, 11:20
KLM
KLM
KL1260
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Sat 7 October, 2017, 06:30
Amsterdam (AMS)
Sat 7 October, 2017, 08:30
KLM
KLM
KL1260
Restid: 4h 50min
Byte: 1h 20min
Amsterdam (AMS)
Sat 7 October, 2017, 09:50
Göteborg Landvetter (GOT)
Sat 7 October, 2017, 11:20
KLM
KLM
KL1155
Restid: 4h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 6 August, 2017, 08:50
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 6 August, 2017, 14:20
Finnair
Finnair
AY672
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 6 August, 2017, 08:50
Helsinki (HEL)
Sun 6 August, 2017, 11:10
Finnair
Finnair
AY672
Restid: 5h 30min
Byte: 1h 5min
Helsinki (HEL)
Sun 6 August, 2017, 12:15
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 6 August, 2017, 14:20
Finnair
Finnair
AY875
Restid: 5h 30min
Hemresa (1 byte)
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Fri 11 August, 2017, 15:25
Göteborg Landvetter (GOT)
Sat 12 August, 2017, 12:20
Finnair
Finnair
AY876
Hemresa (1 byte)
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Fri 11 August, 2017, 15:25
Helsinki (HEL)
Fri 11 August, 2017, 19:15
Finnair
Finnair
AY876
Restid: 20h 55min
Byte: 16h 40min
Helsinki (HEL)
Sat 12 August, 2017, 11:55
Göteborg Landvetter (GOT)
Sat 12 August, 2017, 12:20
Finnair
Finnair
AY675
Restid: 20h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 26 September, 2017, 06:30
Lissabon (LIS)
Tue 26 September, 2017, 22:20
Air France
Air France
AF1553
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 26 September, 2017, 06:30
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 26 September, 2017, 08:45
Air France
Air France
AF1553
Restid: 16h 50min
Byte: 12h 5min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 26 September, 2017, 20:50
Lissabon (LIS)
Tue 26 September, 2017, 22:20
Air France
Air France
AF1124
Restid: 16h 50min
Hemresa (1 byte)
Lissabon (LIS)
Wed 25 October, 2017, 18:35
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 26 October, 2017, 21:25
Air France
Air France
AF1195
Hemresa (1 byte)
Lissabon (LIS)
Wed 25 October, 2017, 18:35
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 25 October, 2017, 22:05
Air France
Air France
AF1195
Restid: 25h 50min
Byte: 21h 20min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 26 October, 2017, 19:25
Göteborg Landvetter (GOT)
Thu 26 October, 2017, 21:25
Air France
Air France
AF1552
Restid: 25h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Wed 6 September, 2017, 16:10
Alicante (ALC)
Thu 7 September, 2017, 16:30
KLM
KLM
KL1162
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Wed 6 September, 2017, 16:10
Amsterdam (AMS)
Wed 6 September, 2017, 17:45
KLM
KLM
KL1162
Restid: 24h 20min
Byte: 20h 5min
Amsterdam (AMS)
Thu 7 September, 2017, 13:50
Alicante (ALC)
Thu 7 September, 2017, 16:30
KLM
KLM
KL1711
Restid: 24h 20min
Hemresa (1 byte)
Alicante (ALC)
Thu 21 September, 2017, 22:20
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 22 September, 2017, 09:20
KLM
KLM
KL2634
Hemresa (1 byte)
Alicante (ALC)
Thu 21 September, 2017, 22:20
Amsterdam (AMS)
Fri 22 September, 2017, 01:05
KLM
KLM
KL2634
Restid: 11h 0min
Byte: 6h 45min
Amsterdam (AMS)
Fri 22 September, 2017, 07:50
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 22 September, 2017, 09:20
KLM
KLM
KL1153
Restid: 11h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 24 November, 2017, 14:35
Palma De Mallorca (PMI)
Sat 25 November, 2017, 08:30
Swiss
Swiss
LX1227
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 24 November, 2017, 14:35
Zurich (ZRH)
Fri 24 November, 2017, 16:40
Swiss
Swiss
LX1227
Restid: 17h 55min
Byte: 14h
Zurich (ZRH)
Sat 25 November, 2017, 06:40
Palma De Mallorca (PMI)
Sat 25 November, 2017, 08:30
Swiss
Swiss
LX8246
Restid: 17h 55min
Hemresa (1 byte)
Palma De Mallorca (PMI)
Sun 26 November, 2017, 17:30
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 26 November, 2017, 23:25
Lufthansa
Lufthansa
LH1153
Hemresa (1 byte)
Palma De Mallorca (PMI)
Sun 26 November, 2017, 17:30
Frankfurt (FRA)
Sun 26 November, 2017, 20:00
Lufthansa
Lufthansa
LH1153
Restid: 5h 55min
Byte: 1h 45min
Frankfurt (FRA)
Sun 26 November, 2017, 21:45
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 26 November, 2017, 23:25
Lufthansa
Lufthansa
LH820
Restid: 5h 55min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 24 October, 2017, 14:30
Istanbul Atatürk (IST)
Wed 25 October, 2017, 01:35
Lufthansa
Lufthansa
LH817
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Tue 24 October, 2017, 14:30
Frankfurt (FRA)
Tue 24 October, 2017, 16:10
Lufthansa
Lufthansa
LH817
Restid: 10h 5min
Byte: 5h 30min
Frankfurt (FRA)
Tue 24 October, 2017, 21:40
Istanbul Atatürk (IST)
Wed 25 October, 2017, 01:35
Lufthansa
Lufthansa
LH1304
Restid: 10h 5min
Hemresa (1 byte)
Istanbul Atatürk (IST)
Sun 29 October, 2017, 07:10
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 29 October, 2017, 18:10
Lufthansa
Lufthansa
LH1305
Hemresa (1 byte)
Istanbul Atatürk (IST)
Sun 29 October, 2017, 07:10
Frankfurt (FRA)
Sun 29 October, 2017, 08:20
Lufthansa
Lufthansa
LH1305
Restid: 13h 0min
Byte: 8h 10min
Frankfurt (FRA)
Sun 29 October, 2017, 16:30
Göteborg Landvetter (GOT)
Sun 29 October, 2017, 18:10
Lufthansa
Lufthansa
LH818
Restid: 13h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 28 August, 2017, 07:15
Budapest (BUD)
Mon 28 August, 2017, 14:30
Norwegian
Norwegian
DY4072
Utresa (1 byte)
Göteborg Landvetter (GOT)
Mon 28 August, 2017, 07:15
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 28 August, 2017, 08:15
Norwegian
Norwegian
DY4072
Restid: 7h 15min
Byte: 4h 5min
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 28 August, 2017, 12:20
Budapest (BUD)
Mon 28 August, 2017, 14:30
Norwegian
Norwegian
DY4487
Restid: 7h 15min
Hemresa (1 byte)
Budapest (BUD)
Thu 31 August, 2017, 14:30
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 1 September, 2017, 09:35
Norwegian
Norwegian
DY4488
Hemresa (1 byte)
Budapest (BUD)
Thu 31 August, 2017, 14:30
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 31 August, 2017, 16:40
Norwegian
Norwegian
DY4488
Restid: 19h 5min
Byte: 16h
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 1 September, 2017, 08:40
Göteborg Landvetter (GOT)
Fri 1 September, 2017, 09:35
Norwegian
Norwegian
DY4073
Restid: 19h 5min
Visa detaljer
Visar 15 av 30
Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser