Datum & passagerare

Billiga flyg med Air France

Om Air France
Se Air France (musikgrupp) för musikgruppen Air France. Air France är ett franskt flygbolag, dotterbolag till Air France-KLM. Air France bildades 1933 och fusionerades under 2004 med KLM, och bildade världens då största flyg...Läs merbolag, Air France-KLM. Air France äger även flera regionala dotterbolag (Régional, Britair, Transavia France och Cityjet).
Är Air France bra på att komma i tid?
Air France flyg kommer i tid 77 procent av alla flygningar.
Hur mycket handbagage får du ta med när du flyger med Air France?
Handbagage får väga max 10 kg och inte vara större än 56х36х23 cm när du flyger med Air France
Snabbfakta
Här kan du se alla flyg med Air France. Välj vart du vill åka och vilka datum, så får du fler resultat.
Snabbfakta
Air France är ett fransk flygbolag och dotterbolag till Air France-KLM. Flygbolagets baser är Paris-Charles de Gaulle samt Paris-Orly.
Här visas några av våra billigaste priser på olika datum. Priserna uppdateras var tionde minut. Välj egna datum för utresa och hemresa för att se fler resultat!
Billigaste resan!
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 31 May, 2017, 06:10
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 31 May, 2017, 08:50
Air France
Air France
AF1463
Restid: 2h 40min
Hemresa (direktflyg)
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 10 June, 2017, 07:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 10 June, 2017, 09:40
Air France
Air France
AF1562
Restid: 2h 30min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 20 October, 2017, 19:25
Milan Malpensa (MXP)
Sat 21 October, 2017, 10:25
Air France
Air France
AF1063
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 20 October, 2017, 19:25
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Fri 20 October, 2017, 22:05
Air France
Air France
AF1063
Restid: 15h 0min
Byte: 10h 55min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 21 October, 2017, 09:00
Milan Malpensa (MXP)
Sat 21 October, 2017, 10:25
Air France
Air France
AF1830
Restid: 15h 0min
Hemresa (1 byte)
Milan Malpensa (MXP)
Thu 2 November, 2017, 12:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 2 November, 2017, 17:40
Air France
Air France
AF1331
Hemresa (1 byte)
Milan Malpensa (MXP)
Thu 2 November, 2017, 12:10
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 2 November, 2017, 13:40
Air France
Air France
AF1331
Restid: 5h 30min
Byte: 1h 30min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 2 November, 2017, 15:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 2 November, 2017, 17:40
Air France
Air France
AF1062
Restid: 5h 30min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 26 September, 2017, 13:00
Budapest (BUD)
Tue 26 September, 2017, 23:00
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 26 September, 2017, 13:00
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 26 September, 2017, 15:40
Air France
Air France
AF1263
Restid: 10h 0min
Byte: 5h 10min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 26 September, 2017, 20:50
Budapest (BUD)
Tue 26 September, 2017, 23:00
Air France
Air France
AF1694
Restid: 10h 0min
Hemresa (1 byte)
Budapest (BUD)
Sat 30 September, 2017, 16:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 30 September, 2017, 23:20
Air France
Air France
AF1295
Hemresa (1 byte)
Budapest (BUD)
Sat 30 September, 2017, 16:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 30 September, 2017, 19:00
Air France
Air France
AF1295
Restid: 6h 40min
Byte: 1h 50min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 30 September, 2017, 20:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 30 September, 2017, 23:20
Air France
Air France
AF1462
Restid: 6h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 24 August, 2017, 14:10
Amsterdam (AMS)
Fri 25 August, 2017, 08:50
Air France
Air France
AF1787
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 24 August, 2017, 14:10
Marseille (MRS)
Thu 24 August, 2017, 17:30
Air France
Air France
AF1787
Restid: 18h 40min
Byte: 13h 20min
Marseille (MRS)
Fri 25 August, 2017, 06:50
Amsterdam (AMS)
Fri 25 August, 2017, 08:50
Air France
Air France
AF1806
Restid: 18h 40min
Hemresa (direktflyg)
Amsterdam (AMS)
Sat 30 September, 2017, 06:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 30 September, 2017, 08:50
KLM
KLM
KL1103
Restid: 2h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 3 October, 2017, 13:00
Wien (VIE)
Tue 3 October, 2017, 19:20
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 3 October, 2017, 13:00
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 3 October, 2017, 15:40
Air France
Air France
AF1263
Restid: 6h 20min
Byte: 1h 45min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 3 October, 2017, 17:25
Wien (VIE)
Tue 3 October, 2017, 19:20
Air France
Air France
AF1238
Restid: 6h 20min
Hemresa (1 byte)
Wien (VIE)
Wed 25 October, 2017, 15:05
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 23:05
Air France
Air France
AF1739
Hemresa (1 byte)
Wien (VIE)
Wed 25 October, 2017, 15:05
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 25 October, 2017, 17:10
Air France
Air France
AF1739
Restid: 8h 0min
Byte: 3h 25min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 25 October, 2017, 20:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 25 October, 2017, 23:05
Air France
Air France
AF1462
Restid: 8h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 27 August, 2017, 06:30
Lissabon (LIS)
Sun 27 August, 2017, 19:55
KLM
KLM
KL1106
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 27 August, 2017, 06:30
Amsterdam (AMS)
Sun 27 August, 2017, 08:40
KLM
KLM
KL1106
Restid: 14h 25min
Byte: 9h 15min
Amsterdam (AMS)
Sun 27 August, 2017, 17:55
Lissabon (LIS)
Sun 27 August, 2017, 19:55
KLM
KLM
KL2609
Restid: 14h 25min
Hemresa (1 byte)
Lissabon (LIS)
Wed 31 January, 2018, 15:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 31 January, 2018, 23:20
Air France
Air France
AF1625
Hemresa (1 byte)
Lissabon (LIS)
Wed 31 January, 2018, 15:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 31 January, 2018, 19:15
Air France
Air France
AF1625
Restid: 6h 40min
Byte: 1h 35min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Wed 31 January, 2018, 20:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 31 January, 2018, 23:20
Air France
Air France
AF1462
Restid: 6h 40min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 4 June, 2017, 17:35
Istanbul Atatürk (IST)
Mon 5 June, 2017, 00:45
KLM
KLM
KL1116
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 4 June, 2017, 17:35
Amsterdam (AMS)
Sun 4 June, 2017, 19:35
KLM
KLM
KL1116
Restid: 6h 10min
Byte: 55min
Amsterdam (AMS)
Sun 4 June, 2017, 20:30
Istanbul Atatürk (IST)
Mon 5 June, 2017, 00:45
KLM
KLM
KL1617
Restid: 6h 10min
Hemresa (1 byte)
Istanbul Atatürk (IST)
Sun 11 June, 2017, 18:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 12 June, 2017, 09:40
Air France
Air France
AF1891
Hemresa (1 byte)
Istanbul Atatürk (IST)
Sun 11 June, 2017, 18:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 11 June, 2017, 21:25
Air France
Air France
AF1891
Restid: 16h 0min
Byte: 9h 45min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 12 June, 2017, 07:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 12 June, 2017, 09:40
Air France
Air France
AF1562
Restid: 16h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 19 January, 2018, 09:30
Zurich (ZRH)
Fri 19 January, 2018, 13:40
KLM
KLM
KL1106
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 19 January, 2018, 09:30
Amsterdam (AMS)
Fri 19 January, 2018, 11:35
KLM
KLM
KL1106
Restid: 4h 10min
Byte: 40min
Amsterdam (AMS)
Fri 19 January, 2018, 12:15
Zurich (ZRH)
Fri 19 January, 2018, 13:40
KLM
KLM
KL1959
Restid: 4h 10min
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Sun 21 January, 2018, 06:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 21 January, 2018, 11:45
Air France
Air France
AF1415
Hemresa (1 byte)
Zurich (ZRH)
Sun 21 January, 2018, 06:45
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 21 January, 2018, 08:05
Air France
Air France
AF1415
Restid: 5h 0min
Byte: 1h 10min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 21 January, 2018, 09:15
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 21 January, 2018, 11:45
Air France
Air France
AF1262
Restid: 5h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 1 October, 2017, 13:00
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 1 October, 2017, 18:35
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sun 1 October, 2017, 13:00
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 1 October, 2017, 15:40
Air France
Air France
AF1263
Restid: 5h 35min
Byte: 1h 15min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sun 1 October, 2017, 16:55
Barcelona flygplats (BCN)
Sun 1 October, 2017, 18:35
Air France
Air France
AF1048
Restid: 5h 35min
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 10 October, 2017, 06:15
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 10 October, 2017, 12:15
Air France
Air France
AF1449
Hemresa (1 byte)
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 10 October, 2017, 06:15
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 10 October, 2017, 08:10
Air France
Air France
AF1449
Restid: 6h 0min
Byte: 1h 35min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 10 October, 2017, 09:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 10 October, 2017, 12:15
Air France
Air France
AF1262
Restid: 6h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 9 June, 2017, 13:00
Frankfurt (FRA)
Sat 10 June, 2017, 08:55
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 9 June, 2017, 13:00
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Fri 9 June, 2017, 15:40
Air France
Air France
AF1263
Restid: 19h 55min
Byte: 15h 50min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 10 June, 2017, 07:30
Frankfurt (FRA)
Sat 10 June, 2017, 08:55
Air France
Air France
AF1518
Restid: 19h 55min
Hemresa (1 byte)
Frankfurt (FRA)
Wed 14 June, 2017, 11:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 16:45
KLM
KLM
KL1766
Hemresa (1 byte)
Frankfurt (FRA)
Wed 14 June, 2017, 11:45
Amsterdam (AMS)
Wed 14 June, 2017, 13:00
KLM
KLM
KL1766
Restid: 5h 0min
Byte: 1h 45min
Amsterdam (AMS)
Wed 14 June, 2017, 14:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 14 June, 2017, 16:45
KLM
KLM
KL1115
Restid: 5h 0min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 12:40
Malaga (AGP)
Tue 31 October, 2017, 23:10
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 31 October, 2017, 12:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 31 October, 2017, 15:20
Air France
Air France
AF1263
Restid: 10h 30min
Byte: 5h 20min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 31 October, 2017, 20:40
Malaga (AGP)
Tue 31 October, 2017, 23:10
Air France
Air France
AF5062
Restid: 10h 30min
Hemresa (direktflyg)
Malaga (AGP)
Fri 1 December, 2017, 12:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Fri 1 December, 2017, 16:45
Norwegian
Norwegian
DY4222
Restid: 4h 20min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (direktflyg)
Stockholm Arlanda (ARN)
Wed 5 July, 2017, 16:15
Nice (NCE)
Wed 5 July, 2017, 19:20
SAS
SAS
SK1827
Restid: 3h 5min
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Tue 25 July, 2017, 15:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 25 July, 2017, 23:05
Air France
Air France
AF6221
Hemresa (1 byte)
Nice (NCE)
Tue 25 July, 2017, 15:00
Paris Orly (ORY)
Tue 25 July, 2017, 16:25
Air France
Air France
AF6221
Restid: 8h 5min
Byte: 4h 10min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 25 July, 2017, 20:35
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 25 July, 2017, 23:05
Air France
Air France
AF1462
Restid: 8h 5min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 31 August, 2017, 13:00
Belgrad (BEG)
Thu 31 August, 2017, 22:50
Air France
Air France
AF1263
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 31 August, 2017, 13:00
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 31 August, 2017, 15:40
Air France
Air France
AF1263
Restid: 9h 50min
Byte: 4h 50min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 31 August, 2017, 20:30
Belgrad (BEG)
Thu 31 August, 2017, 22:50
Air Serbia
Air Serbia
JU315
Restid: 9h 50min
Hemresa (1 byte)
Belgrad (BEG)
Thu 28 September, 2017, 06:40
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 28 September, 2017, 18:30
Air Serbia
Air Serbia
JU310
Hemresa (1 byte)
Belgrad (BEG)
Thu 28 September, 2017, 06:40
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 28 September, 2017, 09:15
Air Serbia
Air Serbia
JU310
Restid: 11h 50min
Byte: 6h 45min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 28 September, 2017, 16:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 28 September, 2017, 18:30
Air France
Air France
AF1062
Restid: 11h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 5 June, 2017, 11:15
Dubai (DXB)
Mon 5 June, 2017, 22:55
KLM
KLM
KL1108
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 5 June, 2017, 11:15
Amsterdam (AMS)
Mon 5 June, 2017, 13:20
KLM
KLM
KL1108
Restid: 9h 40min
Byte: 1h 5min
Amsterdam (AMS)
Mon 5 June, 2017, 14:25
Dubai (DXB)
Mon 5 June, 2017, 22:55
KLM
KLM
KL427
Restid: 9h 40min
Hemresa (1 byte)
Dubai (DXB)
Mon 12 June, 2017, 00:50
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 12 June, 2017, 09:40
Air France
Air France
AF655
Hemresa (1 byte)
Dubai (DXB)
Mon 12 June, 2017, 00:50
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 12 June, 2017, 06:10
Air France
Air France
AF655
Restid: 10h 50min
Byte: 1h
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 12 June, 2017, 07:10
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 12 June, 2017, 09:40
Air France
Air France
AF1562
Restid: 10h 50min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 5 October, 2017, 06:10
Palma De Mallorca (PMI)
Thu 5 October, 2017, 19:30
Air France
Air France
AF1463
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Thu 5 October, 2017, 06:10
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Thu 5 October, 2017, 08:50
Air France
Air France
AF1463
Restid: 13h 20min
Byte: 8h 50min
Paris Orly (ORY)
Thu 5 October, 2017, 17:40
Palma De Mallorca (PMI)
Thu 5 October, 2017, 19:30
Air France
Air France
AF4842
Restid: 13h 20min
Hemresa (2 byten)
Palma De Mallorca (PMI)
Mon 9 October, 2017, 16:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 10 October, 2017, 12:15
Air France
Air France
AF4835
Hemresa (2 byten)
Palma De Mallorca (PMI)
Mon 9 October, 2017, 16:45
Barcelona flygplats (BCN)
Mon 9 October, 2017, 17:35
Air France
Air France
AF4835
Restid: 19h 30min
Byte: 12h 40min
Barcelona flygplats (BCN)
Tue 10 October, 2017, 06:15
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 10 October, 2017, 08:10
Air France
Air France
AF1449
Restid: 19h 30min
Byte: 1h 35min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Tue 10 October, 2017, 09:45
Stockholm Arlanda (ARN)
Tue 10 October, 2017, 12:15
Air France
Air France
AF1262
Restid: 19h 30min
Visa detaljer
* Priset gäller vid betalning via internetbank. Gäller ej resor med Ryanair, Easyjet och Wizz Air.
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 24 June, 2017, 06:10
Amman (AMM)
Sat 24 June, 2017, 20:25
Air France
Air France
AF1463
Utresa (1 byte)
Stockholm Arlanda (ARN)
Sat 24 June, 2017, 06:10
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 24 June, 2017, 08:50
Air France
Air France
AF1463
Restid: 13h 15min
Byte: 5h 55min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Sat 24 June, 2017, 14:45
Amman (AMM)
Sat 24 June, 2017, 20:25
Air France
Air France
AF452
Restid: 13h 15min
Hemresa (1 byte)
Amman (AMM)
Mon 26 June, 2017, 01:25
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 26 June, 2017, 18:30
Air France
Air France
AF487
Hemresa (1 byte)
Amman (AMM)
Mon 26 June, 2017, 01:25
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 26 June, 2017, 05:30
Air France
Air France
AF487
Restid: 18h 5min
Byte: 10h 30min
Paris Charles De Gaulle (CDG)
Mon 26 June, 2017, 16:00
Stockholm Arlanda (ARN)
Mon 26 June, 2017, 18:30
Air France
Air France
AF1062
Restid: 18h 5min
Visa detaljer
Visar 15 av 30
Vuxen Vuxna Barn Barn Passagerare Passagerare Resenärer Rum Rum Alla Flygplatser